Naša kolegica i profesorica Morea Banićević osvojila je Nagradu „Grigor Vitez“ za književni tekst za mladež u romanu „Izgubljeni gospodin Kovač“ (Naklada Ljevak, Zagreb). Morea je nagrađena i nagradom „Ptičica“ po izboru Dječjeg žirija Nagrade „Grigor Vitez“ čiju odluku donosi Dječji žiri pod vodstvom Hrvatskog centra za dječju knjigu pri Knjižnicama grada Zagreba, a ovogodišnji žiri je imao pet članova od 5. do 7. razreda.

Svečana dodjela nagrada održat će se u četvrtak, 12. lipnja 2025. u 19 sati u maloj dvorani KD Vatroslava Lisinskog u Zagrebu.

Nagrada se dodjeljuje pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i medija, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba. Partneri Nagrade „Grigor Vitez“ su Knjižnice grada Zagreba i Koncertna dvorana Vatroslav Lisinski.

Čestitamo kolegici na uspjehu.  

Skip to content