POSJET PARKU PRIRODE UČKA

Autor: Marijana Mavić, 23. 9. 2021.

Učenici 3. razreda Područne škole Veprinac zajedno s učenicima 7. razreda iz Lupoglava prisustvovali su prstenovanju ptica na zadnji dan ornitološkog kampa Učka 2021.

Članice Udruge BIOM upoznale su učenike s procesom prstenovanja te s nekim vrstama ptica koje obitavaju na Učki ili prelijeću ovo područje. Uz učenje o pticama, učenici su saznali i nešto više o prirodnoj i biološkoj raznolikosti Parka prirode Učka, kao i o važnosti očuvanja i zaštite prirode.

Ovim posjetom je, na zabavan i edukativan način, završio ornitološki kamp Učka 2021., koji već 16 godina na obroncima Učke, u blizini lokve Rovozna iznad Mošćenica, organiziraju Udruga BIOM i Park prirode Učka.