> Nastava
SATNICA NASTAVE U SVIM ZGRADAMA

Vijesti iz nastave

RASPORED UČIONICA PO RAZREDNIM ODJELIMA U ŠKOLSKOJ GODINI 2021./2022.

Autor: Marijana Mavić, 1. 9. 2021. 13:49

ORGANIZACIJA NASTAVE

Autor: Marijana Mavić, 1. 9. 2021. 08:46

OPĆENITO

Nastava je organizirana u jednoj smjeni za sve učenike školske ustanove. Produženi boravak organizirat će se za učenike 1., 2., 3. i 4. razreda i kreće s radom od srijede - 8. rujna 2021. Nastavni sat traje 45 minuta, a nastava je organizirana u blok satima. Školska prehrana je organizirana i započinje u utorak 7.9. 2021. (marenda) i u srijedu 8.9.2021. (ručak). Raspored sati učenici će dobiti prvog nastavnog dana. Svaki razredni odjel ima svoju učionicu, a kabinetska nastava organizirat će se za učenje  predmeta: Fizika, Kemija i Informatika. Tijekom nastavnog dana učenici će imati kratke odmore od 5. minuta i dva duža odmora od 15 minuta tijekom kojih će ići na marendu (iza drugog sata idu učenici 5. i 7. razreda, a nakon trećeg sata su učenici 6. i 8. razreda). U vremenu kada učenici nisu na marendi, borave na školskom dvorištu ili igralištu prema utvrđenom rasporedu. Prilikom ulasku u školu učenici dezinficiraju obuću. Masku su obvezni u učionicama nositi učenici od 5. do 8. razreda. Roditelji su obvezni učenicima mjeriti tjelesnu temperaturu svakoga dana prije kretanja u školu. Detaljnije upute učenici će dobiti od razrednika. Ulaz u školske zgrade i dvorišta dozvoljen je samo učenicima i djelatnicima škole. Prema dogovoru s razrednicima,  predmetnim učiteljima i stručnim suradnicama u školskoj će se ustanovi organizirati roditeljski sastanci i informacije prema unaprijed dogovorenim terminima.

KLIKNI VIŠE!

VAŽNO! ORGANIZACIJA NASTAVE OD PONEDJELJKA 22.3.2021. Vijest ima dokument u privitku

Autor: Marijana Mavić, 18. 3. 2021. 12:33

Poštovani roditelji, na sjednici Stožera civilne zaštite Grada Opatije održanoj 18.3.2021. godine donesena je Odluka da nastava u našoj školskoj ustanovi za učenike razredne nastave i dalje ide po  Modelu A: nastava u školi, a za učenike od 5. do 8. po Modelu C: nastava na daljinu. Budući da su učenici predmetne nastave online, školski sat traje 45 minuta i radimo prema rasporedu za nastavu na daljinu, samo ujutro (raspored A). Takva mjera je izrečena sukladno trenutnoj epidemiološkoj situaciji u Primorsko-goranskoj županiji. Nadamo se da će se uz pridržavanje svih protuepidemijskih mjera situacija uskoro poboljšati. Čuvajte se i ostanite zdravi!

VAŽNO! ODLUKA STOŽERA!

Autor: Marijana Mavić, 15. 3. 2021. 15:52

Poštovani roditelji, na sjednici Stožera civilne zaštite Grada Opatije održanoj 15.3.2021. godine donesena je Odluka da nastava u našoj školskoj ustanovi i dalje ide po Modelu A: nastava u školi – rad u dvije smjene, uz dodatne mjere zaštite za učenike od 5. do 8. razreda koji na nastavi moraju nositi maske. Takva mjera je izrečena sukladno trenutnoj epidemiološkoj situaciji u Primorsko-goranskoj županiji. Nadamo se da će se uz pridržavanje svih protuepidemijskih mjera situacija uskoro poboljšati. Čuvajte se i ostanite zdravi!

PRAVILA PONAŠANJA I KOMUNICIRANJA U ONLINE OKRUŽENJU

Autor: Marijana Mavić, 13. 1. 2021. 20:02

PRAVILA PONAŠANJA TIJEKOM NASTAVE NA DALJINU ZA UČENIKE PREDMETNE NASTAVE

U Osnovnoj školi „Rikard Katalinić Jeretov“ nastava na daljinu za učenike predmetne nastave odvija se pomoću alata Microsoft Teams.

UPUTE I SAVJETI ZA E-UČENJE

Autor: Marijana Mavić, 13. 1. 2021. 19:59

E-učenje će se provoditi:

• slanjem didaktički oblikovanih materijala
  • putem videolekcija
  • putem videokonferencija

Videokonferencija je povezivanje pojedinaca i grupa preko telekomunikacijskih mreža i video-tehnologije s dojmom istovremenog prisustvovanja sastanku ili nastavnom satu. Videokonferencije se osim u sklopu alata MS Teams mogu, po želji učitelja, odvijati i pomoću alata Zoom.

Dužinu trajanja videokonferencije planira i određuje učitelj, a ne treba trajati cijeli nastavni sat (45min).

• učitelj je dužan najaviti videokonferenciju najkasnije dan ranije s poveznicom za pristup videokonferenciji i točnim vremenom održavanja (nastavni sat)
  • učenik je dužan prisustvovati videokonferenciji, u protivnom mu se upisuje izostanak s nastave
  • ako je moguće, učenik za vrijeme videokonferencije mora biti sam u prostoriji neometan od ostalih ukućana. Učenik se tijekom trajanja videokonferencije treba pridržavati pravila koje je odredio učitelj.