> Nastava

PRAVILA PONAŠANJA I KOMUNICIRANJA U ONLINE OKRUŽENJU

Autor: Marijana Mavić, 13. 1. 2021. 20:02

PRAVILA PONAŠANJA TIJEKOM NASTAVE NA DALJINU ZA UČENIKE PREDMETNE NASTAVE

U Osnovnoj školi „Rikard Katalinić Jeretov“ nastava na daljinu za učenike predmetne nastave odvija se pomoću alata Microsoft Teams.

UPUTE I SAVJETI ZA E-UČENJE

Autor: Marijana Mavić, 13. 1. 2021. 19:59

E-učenje će se provoditi:

• slanjem didaktički oblikovanih materijala
  • putem videolekcija
  • putem videokonferencija

Videokonferencija je povezivanje pojedinaca i grupa preko telekomunikacijskih mreža i video-tehnologije s dojmom istovremenog prisustvovanja sastanku ili nastavnom satu. Videokonferencije se osim u sklopu alata MS Teams mogu, po želji učitelja, odvijati i pomoću alata Zoom.

Dužinu trajanja videokonferencije planira i određuje učitelj, a ne treba trajati cijeli nastavni sat (45min).

• učitelj je dužan najaviti videokonferenciju najkasnije dan ranije s poveznicom za pristup videokonferenciji i točnim vremenom održavanja (nastavni sat)
  • učenik je dužan prisustvovati videokonferenciji, u protivnom mu se upisuje izostanak s nastave
  • ako je moguće, učenik za vrijeme videokonferencije mora biti sam u prostoriji neometan od ostalih ukućana. Učenik se tijekom trajanja videokonferencije treba pridržavati pravila koje je odredio učitelj.