Saša Bačić

Rikard Katalinić Jeretov

Zvanje: profesor matematike i informatike

Radno mjesto: Učitelj informatike (5-8.razred)

e-mail: sasa.bacic@skole.hr

Stručni suradnik informatičar

Školsko natjecanje iz informatike

Autor: Saša Bačić, 3. 2. 2021. 17:10

U srijedu 3.2.2021. je u našoj školi održano Školsko natjecanje iz informatike. Učenici su se natjecali u tri kategorije, a natjecanje je trajalo skoro cijeli dan.

Učenici su postigli sljedeće rezultate:

Programski jezik Logo
6.razred
1. Adrian Schweitzer, 6.c

7.razred
1. Svebor Stublija, 7.d

Primjena algoritama OŠ
1. Svebor Stublija, 7.d (C++)
2. Vedran Poropat, 7.c (Python)

Digitalne kompetencije
5.razred
1. Jan Orišković, 5.b
2. Filip Jukić, 5.a
3. Joakim Dekany, 5.a

6.razred
1. Anja Kučić, 6.b
2. Pia Petričić Ferlin, 6.c
3. Paola Janjetić, 6.c

Čestitamo svim učenicima koji su sudjelovali na natjecanju, a posebno učenicima s najboljim rezultatima.

Mentor učenika petog razreda je profesorica Dragica Rade, a školski mentor ostalih učenika je profesor Saša Bačić.

Rezultati natjecanja Dabar 2020

Autor: Saša Bačić, 8. 12. 2020. 19:49

Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar se održalo u periodu od 9 do 13.11.2020.

Natjecanje se održava online – zadaci se rješavaju preko računala. Neki učenici su sudjelovali na natjecanju od kuće, a neki su rješavali zadatke na računalima u školi.

U našoj školi je na natjecanju sudjelovalo ukupno 87 učenika.

U nastavku slijede odlični rezultati onih učenika koji su ušli u prvih 10% najbolje plasiranih na razini Hrvatske:

Čestitamo učenicima koji su postigli zapažene rezultate kao i njihovim učiteljima informatike!

PETI NA DRŽAVNOM NATJECANJU IZ INFORMATIKE

Autor: Marijana Mavić, 12. 10. 2020. 11:58

Svebor Stublija učenik 7.d razreda je osvojio izvrsno 5. mjesto na Državnom natjecanju iz Informatike.

Svebor se natjecao u kategoriji Algoritmi – Programski jezik Logo. Natjecanje je odgođeno prošle godine zbog pandemije pa je održano naknadno od 5. do 7. listopada 2020. godine. Zbog specifične epidemiološke situacije svaki učenik koji je izborio plasman na Državno natjecanje je zadatke rješavao u svojoj školi.

Mentori učenika su Saša Bačić, prof. i Ivana Žužić (CTK)

Čestitamo Sveboru i njegovim mentorima!

Izvrstan uspjeh na Informatičkoj olimpijadi

Autor: Saša Bačić, 16. 7. 2020. 09:37

Učenik naše škole Svebor Stublija (7.d razred), ostvario je izvrstan plasman na Informatičkoj Logo olimpijadi održanoj u Zagrebu 13. i 16. srpnja 2020. godine.

Zbog odličnog rezultata i broja bodova na Županijskoj razini natjecanja iz Informatike u organizaciji AZOO pozvan je na pretkolo Informatičke Logo olimpijade 13.7. gdje je uspio izboriti sudjelovanje na završnici Logo olimpijade među najboljih 20 programera od petog do osmog razreda.

16.7.2020. je u rangu učenika svog uzrasta (6. razreda) ostvario izvrsno 6. mjesto u Hrvatskoj.

Mentori učenika su Saša Bačić (OŠ Rikard Katalinić Jeretov) i Ivana Žužić (CTK Rijeka).

Čestitamo Sveboru na uloženom trudu i ostvarenom uspjehu!