Static HTML

Produženi boravak

OBILJEŽAVANJE DANA RUŽIČASTIH MAJICA

Autor: Ameli Širola, 18. 2. 2022. 17:26

U petak 18. veljače 2022., obilježili smo Dan ružičastih majica u produženom boravku.

Učenici 1.a PB s učiteljicom Natašom Veršić su povezali dane maškara s obilježavanjem Dana ružičastih majica. Razgovarali su o tome zašto se Dan ružičastih majica zove baš tako i zbog kojeg se događaja Dan počeo obilježavati. Nadalje, razgovarali su zašto su riječi „oštrije“ od mača te kako grubo ponašanje ostavlja veće modrice od stvarnog udarca. Mudre glave malih prvaša donijele su divne zaključke te su odlučili s učiteljicom izraditi plakat posvećen promicanju lijepih riječi i dobrih djela. U 1.a nema grubosti te se njeguje prijateljstvo i uvažavaju različitost. „Svima nam je srce na dlanu i moramo biti oprezni u međusobnoj komunikaciji“, zaključak je 1.a.

VATROGASAC KAO POZIV

Autor: Ameli Širola, 16. 11. 2021. 09:00

Gost predavač: Dino Škamo, vatrogasac

Razred: 3.a,3.b

Voditeljice: učiteljice Marijana Mijatović i Maja Šikić

Pitali smo se kako je biti i tko može postati vatrogasac. Odgovore na naša pitanja dao nam je naš gost predavač. Dino Škamo je nagrađivani vatrogasac koji je, među ostalima, primio nagradu “Ponos Hrvatske“. Kroz predavanje smo saznali što je sve potrebno kako bi postao vatrogasac i s kojim se sve izazovima vatrogasci moraju nositi. Dino nam je opisao nekoliko situacija u kojima se i sam našao. Učenici su znatiželjno postavljali pitanja i upijali svaki koristan savjet koji nam je vatrogasac dao. Također, ponovili smo znanja iz Prirode i društva, koji je broj vatrogasaca, koje sve podatke moramo reći prilikom poziva u pomoć te što poduzeti u slučaju požara.

OBILJEŽAVANJE MEĐUNARODNOG DANA GLUHIH OSOBA

Autor: Ameli Širola, 16. 11. 2021. 08:49