Učenička zadruga VIVO

VIVO

Autor: Marijana Mavić, 21. 6. 2022. 14:40

Ove školske godine, točnije u prosincu 2021., osnovali smo učeničku zadrugu VIVO. Inspiraciju za ime (akronim) pronašli smo u početnim slovima mjesta gdje se nalaze naše školske zgrade (Volosko-Ičići-Veprinac-Opatija), a značenjski (pril. živahno, sa žarom), najbolje dočarava poletnost učiteljica i učenika u ostvarivanju planiranih aktivnosti. Zadruga djeluje kroz 15 sekcija, a cilj rada naše zadruge je omogućiti učenicima sudjelovanje u različitim aktivnostima te kroz njih razvijati njihove sposobnosti i vještine, poticati timski rad i suradničko učenje te osvijestiti važnost brige o okolišu.

Sekcije:

1. Mala škola održivog razvoja,
  2. Modelarstvo,
  3. Domaćinstvo,
  4. Mali eko vrtlari,
  5. Eko grupa (mlađa),
  6. Eko grupa (starija)
  7. HokusPokus Lab,
  8. Likovno-grafička grupa,
  9. Piši – riši,
  10. Mali Englezi,
  11. Novinari i školski list,
  12. Animirani film i novi mediji,
  13. Mali kreativci,
  14. Web-administratori,
  15. Mlađa vjeronaučna grupa.

21. SMOTRA UČENIČKIH ZADRUGA PRIMORSKO – GORANSKE ŽUPANIJE

Autor: Marijana Mavić, 24. 5. 2022. 15:35

U petak 20. svibnja 2022. godine članice naše novoosnovane učeničke zadruge VIVO zajedno s voditeljicom zadruge Martom Blašković Randelj sudjelovale su na 21. smotri učeničkih zadruga Primorsko – goranske županije. Ove godine imali smo priliku izlagati radove naših učenika koji su uključeni u brojne izvannastavne aktivnosti, tj. sekcije naše zadruge.

Našu zadrugu predstavile su učenice trećeg razreda PŠ Ičići: Marija Josipović, Meri Iličić i Natali Ujčić. Učenice su članice sekcije Domaćinstvo koju vodi učiteljica Danijela Simčić Bakunić, a izložile su svoje ukrasne vaze za cvijeće napravljene od tetrapaka te vrećice lavande koje su sami šivali. Osim njihovih proizvoda, na našem stolu mjesto su pronašle i šumeće bombice koje su izradile učenice 7. i 8. razreda u izvannastavnoj aktivnosti HokusPokus Lab učiteljice Marine Bujan Maruna te sok od bazge koji su napravili učenici PŠ Veprinac zajedno s učiteljicom Tatjanom Bonazza-Čekada.

Bilo nam je ovo jedno lijepo iskustvo i veselimo se budućim smotrama.