Trening životnih vještina

Teen CAP za učenike osmog razreda

Autor: Saša Bačić, Nada Lovretić, 22. 11. 2016. 12:48

Od  22.11. do 7.12. u našoj školi će se provesti TeenCAP za učenike osmog razreda. To je preventivni program  sprječavanja napada na tinejdžere.  Program je razvio Međunarodni centar za prevenciju nasilja u SAD-u 1978.g. kao odgovor na sve veće nasilje nad tinejdžerima. U Hrvatskoj ga provodi Udruga Korak po korak u suradnji sa školama od 1999.g.

CILJ:  - Povećati društvenu osjetljivost o zlostavljanju adolescenata i njihovoj ranjivosti.

Pružiti adolescentima znanje i vještine kako bi se znali nositi s potencijalno opasnim situacijama (zauzeti se za sebe, potražiti pomoć, osvijestiti pravo na sigurnost, slobodu i jakost-moć)
Smanjivati razinu nasilja u njihovim životima.

Program se provodi kroz tri sastavnice: predavanja za osoblje škole, roditelje i radionice za učenike.

22.11.2016.g. RODITELJSKI SASTANAK 8.a, b, c  u 17.30 U UČIONICI ENGLESKOG JEZIKA (15)

Program prevencije zlostavljanja tinejdžera –TeenCAP, roditeljima će predstaviti TeencCAP pomagačice, Maja Maravić i Nada Lovretić.

RASPORED RADIONICA ZA UČENIKE I UČENICE ( Teen CAP pomagači su: Nada Lovretić, Maja Maravić, Eduard Prijić).

a) Predavanje za sve učenike: Maja Maravić i Nada Lovretić

23.11. srijeda 1. sat 8. a ( 43 )

2. sat 8. b ( 30 )

3. sat 8. c  ( 43 )

b) Radionice ZA DJEVOJČICE u knjižnici (dječaci su na nastavi)

voditeljice: Nada Lovretić i Maja Maravić

24.11. četvrtak                      8.b                  ( F, HJ, EJ )

25.11. petak                           8.a                   ( M, SRO, IPInf)

28.11. ponedjeljak                8.c                   ( GK, TZK, EJ )

c) Radionice ZA DJEČAKE u knjižnici (djevojčice su na nastavi) : Eduard Prijić i Nada Lovretić

30.11.                          8.b                  ( TZK, M, dopM)

5. 12.                          8.c                   ( GK, TZK, EJ )

7. 12.                          8.a                   ( M, TZK, dop)

7.b "Trening životnih vještina"

Autor: Kristina Bačić, 4. 5. 2015. 10:22

Učenici 7.b razreda završili su s programom "Trening životnih vještina". Nova znanja i spoznaje prikazat će na plakatima i filmu.

Sudjelovali smo u Programu obilježavanja Svjetskog dana nepušenja i sedme godine provođenja programa TŽV

Autor: Tanja Sudiskas, 30. 5. 2012. 11:06

Ove školske godine su učenici  Nina Žunić, Martina Čulić-4.b, Adea Pozderac i Dorian Ljubojević-5.a predstavljali našu Školu u programu obilježavanja  Svjetskog dana nepušenja i sedme godine provođenja programa "Trening životnih vještina" . Učenici četvrtog razreda osmislili su plakat o pušenju dok su  svoje  viđenje programa učenici petog razreda iskazali  kratkim  filmom.

TŽV u našim očima (5.a razred)

Autor: Saša Bačić, 28. 5. 2012. 11:16

TRENING ŽIVOTNIH VJEŠTINA U PŠ VEPRINAC

Autor: Ljiljana Božičević, 15. 3. 2012. 13:53

Učenici 3.razreda PŠ Veprinac  u razdoblju od studenog 2011. do ožujka 2012. bili su uključeni u  program TRENING ŽIVOTNIH VJEŠTINA koga su ocijenili zanimljivim i korisnim. Održano je osam radionica na kojima se učilo i raspravljalo o SAMOPOUZDANJU, ODLUČIVANJU, PUŠENJU, REKLAMIRANJU, SUOČAVANJU SA STRESOM, KOMUNIKACIJSKIM I SOCIJALNIM VJEŠTINAMA te ZAUZIMANJU ZA SEBE.

Na zajedničkom roditeljskom sastanku 3.b i 3.c predstavljen program TŽV

Autor: Tanja Sudiskas, 21. 2. 2012. 18:14

U sklopu roditeljskog sastanka kojeg su vodile učiteljice Silvana Abram i Marina Crnković  roditeljima je predstavljeno što su sve vrijedni  trećaši učili, raspravljali, uvježbavali,demonstrirali, crtali ponedjeljkom na satu razrednog odjela. Njihova  razmišljanja o  samopoštovanju, donošenju odluka, pušenju, reklamiranju, suočavanju sa stresom, komunikaciji, prijateljstvu i zauzimanju za sebe socijalna pedagoginja sažela je u PowerPoint prezentaciji.