Kids CRO Race - Učenici naše škole briljirali u virtualnoj utrci

Autor: Kristina Krapić, 3. 10. 2023.

Virtualna biciklistička utrka Kids CRO Race ove je godine u Opatiji okupila veliki broj djece. Održala se u četvrtak, 28.9.2023. od 12 do 14h na Slatini, a sudjelovali su svi učenici 5-ih te 6.a razredni odjel. Utrka je potaknula djecu na rekreaciju i sport te je osvijestila učenike o pozitivnom djelovanju bicikliranja na zdravlje i društvo. Natjecanje je održano u suradnji s lokalnim osnovnim školama, a ostali željni utrke mogli su se sami prijaviti sat vremena prije početka utrke na mjestu događaja. Učenica 5.a razreda naše škole Vita Pirić u skupini za djevojčice 9 – 10 godina osvojila je prvo mjesto. Vita je inače četvrta u državi u svojoj kategoriji i bila je na proglašenju najboljeg ovogodišnjeg sudionika Kids CRO Racea u Zagrebu koje se održalo 1. listopada. Učenica također  5.a razreda, Stella Veršić u istoj je kategoriji postigla visoko treće mjesto, a Meri Iličić iz 5.c razreda zauzela je drugo mjesto. U kategoriji za djevojčice 11 – 12 godina učenice 6.a razreda postigle su izvanredne rezultate. Zara Babić Poljak osvojila je prvo, Matea Brnčić drugo, a Veronika Anušić plasirala se na treće mjesto. Učenik 5.b razreda Lukas Svoboda osvojio je prvo mjesto u kategoriji za dječake 9 – 10 godina,  Gabriel Milih također iz 5. b drugo, a David Velović iz 5.a pridružio im se na postolju s osvojenim trećim mjestom. U kategoriji dječaka 11 - 12 godina učenik 6.a Sandro Damjanić osvojio je 2., a Alan Brković treće mjesto. Učenici su dobili prikladne poklone, a svi sudionici majice. Na kraju se odigrala i igra  razvrstavanja otpada. Čestitamo učenicima na postignutim izvanrednim uspjesima!

Novinarka: Lara Staničić