Osnovna škola "Rikard Katalinić Jeretov" Opatija

Velika akcija bacanja kugli

ERIK GOLUBOVIĆ OSVOJIO 6. MJESTO NA EUROPSKOM PRVENSTVU U SLOVENIJI U BRZOPOTEZNOM ŠAHU

Autor: Marijana Mavić, 9. 10. 2023.

U slovenskom Čatežu od 27.9. do 1.10.2023. održalo se Europsko prvenstvo u ubrzanom i brzopoteznom šahu za mlade gdje su sudjelovala ukupno 448 natjecatelja iz 26 država.

U iznimno jakoj konkurenciji Erik Golubović, učenik 5 b razreda, osvojio je 6.mjesto u kategoriji brzopoteznog šaha za dječake do 12 godina.

Sestra Lana Golubović, učenica 6 a razreda, također je sudjelovala na Europskom prvenstvu u kategoriji ubrzanog šaha za djevojčice do 12 godina te osvojila 18.mjesto.

Svjetska šahovska federacija FIDE je u rujnu ove godine dodijelila Eriku FIDE međunarodnu titulu CM -majstorski kandidat s kojom je postao najmlađi osvajač međunarodne titule  u hrvatskoj šahovskoj povijesti.

Prema Fide statistici iz rujna Erik pripada među samo 12 dječaka u dobi do 11 godina  na svijetu koji posjeduju tu titulu!

Osnovna škola "Rikard Katalinić Jeretov" Opatija / Nova cesta 53, HR-51410 Opatija / os-rkatalinic-jeretov-opatija.skole.hr / ured@os-rkatalinic-jeretov-opatija.skole.hr