OPATIJSKI DJEČJI DAN

Autor: Kristina Krapić, 11. 10. 2023.

Petak, 6.10.2023. nije bio uobičajeni dan za naše učenike. Proveli smo ga izvan školske zgrade u raznim aktivnostima. Dio je to programa „Kad narastem bit ću…“ koji je bio organiziran u sklopu programa Opatijskog dječjeg vikenda. Tako su naši učenici imali priliku posjetiti Grad Opatiju, Javnu vatrogasnu postrojbu Opatija, Folklorni ansambl Zora, Park prirode Učka, Gradsko društvo Crvenog križa Opatija, Policijsku postaju, Udrugu Žmergo, Parkove d.o.o., Gradsku knjižnicu i čitaonicu V. C. Emin, Atelier Vedrana Ružića, Marotti Windsurfing, Festival Opatija i KŠR Gorovo. Svaki je razred sudjelovao u najmanje dvije aktivnosti/radionice te tako na zanimljiv način upoznao odabrano zanimanje ili ustanovu.

Učenici osmih razreda, imali su organizirano predavanje Enrica Marottija na Voloskom. Enrico Marroti se učenicima kratko predstavio i objasnio što točno radi. Tijekom predavanja učenicima je također dao nekoliko korisnih savjeta i porazgovarao s njima, ne samo o jedrenju na dasci nego i o svakodnevnom životu. Predavanje se posebno svidjelo učenicima zbog načina na koji je Enrico Marotti razgovarao s njima te im je bilo jako zabavno i zanimljivo. Nakon odličnog predavanja, učenici su imali organiziranu kratku šetnju od Voloska do Opatije.

Bio je to zaista dan za pamćenje!

Novinarka: Iria Galić