OBILJEŽAVANJE DANA KRUHA I SVJETSKOG DANA JABUKA U 1.B RAZREDU

Autor: Gordana Jedriško Popeškić, 23. 10. 2023.

U ponedjeljak 16.10.2023. učenici 1.b razreda obilježili su Dan kruha različitim aktivnostima: interpretacijom teksta "Zrno pšenice"(narodna priča), pjevanjem pjesmice Mlin, oslikavanjem stripa koji slijedi tijek nastajanja kruha – Od zrna do pogače, oblikovanjem peciva i ostalih slastica od plastelina i  čašćenjem pekarskim proizvodima koje su donesli učenici, a izradile su ih vrijedne ruke njihovih mama i nona.

DAN JABUKA – 20.10. Jabuka se smatra jednom od najzdravijih voćnih vrsta pa zato i ne čudi što nosi naziv „kraljica voća“. Zato smo mi na sat donijeli svatko svoju jabučicu. Istražili smo na internetu kako se zove koja sorta jabuka, pliva li jabuka u vodi,  globalno smo čitali rečenice o jabukama, nacrtali što sve možemo pripremiti od jabuka i na kraju smo pojeli svoje jabuke.

Ovi dani prilika su za izražavanje zahvalnosti za sve plodove zemlje te za podizanje svijesti o važnosti zdrave prehrane.