ČETVRTAŠI U ZAGREBU

Autor: Biljana Mušan, 26. 10. 2023.

Učenici četvrtih razreda naše škole, sa svojim učiteljicama,učiteljicom produženog boravka i asistenticama u okviru terenske nastave posjetili su u petak, 20.listopada,glavni grad RH, Zagreb.

Razgledali su kulturno – povijesne znamenitosti Zagreba, slušali povijesne priče i legende, prošetali Gornjim gradom,  prošli tržnicom Dolac, na Markovom trgu vidjeli zgrade Hrvatskog sabora i Vlade, na Jelačićevom trgu fotografirali se uz spomenik banu Jelačiću. Posjetili su Zoološki vrt i naučili ponešto o životu njegovih stanovnika. U Tehničkom muzeju uz vodstvo  učenici su uživali promatrajući zvijezde u planetariju, život pčela,pogledali kako izgleda pravi rudnik te razgledali razna prometala iz prošlosti.

Puni dojmova i lijepih doživljaja zaključili su da je učenje istraživanjem izvan učionice posebno zanimljivo te prilika za među razredna druženja.