ŽIVOTNI CIKLUS VINSKU MUŠICE U PODRUČNOJ ŠKOLI IČIĆI

Autor: Marina Mavrinac Matulja, 2. 11. 2023.

Vinska mušica u svom životnom ciklusu nalikuje čovjeku, kao i nama ljudima najdraža hrana joj je slatko voće, često se zaljubljuje i zasniva obitelj,  dokazale su nam studentice Marta Medija i Bobana Samardžija s Fakulteta biotehnologije u Rijeci na prezentaciji u utorak 24.10. Prezentacija u kojoj su učenici  bili uključeni u aktivnosti promatranja mušica kroz mikroskop, pronalaženja razlika između ženskog i muškog spola, crtanja umne mape i pronalaženja značenja "metamorfoze", zanimljive riječi koja približava shvaćanje Spidermana svakako zanimljiv učenicima. Veselimo se ponovnom susretu na Tjednu znanosti koji nam slijedi u proljeće.