FARMA MAGARACA-ŠMRIKA

Autor: Gordana Bartulović, 6. 11. 2023.

U četvrtak 2.11.2023. učenici PŠ Veprinac posjetili su Farmu magaraca u Šmriki u sklopu OPG-a Lucić. Učenici su imali priliku naučiti važne informacije o životu i brizi o magarcima, iskušali se u timarenju, hranjenju i jahanju.
Doznali su zanimljive informacije o dobrobitima magarećeg mlijeka.
Učenici su sa sobom ponijeli jabuke i mrkve i imali priliku hraniti magarce te usput postavljati pitanja simpatičnom  domaćinu Marku koji nas je vodio kroz planirane aktivnosti  na farmi.
Svi smo s velikim zanimanjem pratili priče o uzgoju pčela, načinu razmnožavanja pčela, te kako nastaje med. Marko je donio drvene košnice, opremu koju smo sa zanimanjem pogledali.
Posjet farmi magaraca vrlo je zabavan i poučan u prekrasnoj prirodi s lijepim pogledom na cijeli Kvarner.