ČITANJE NE POZNAJE GRANICE

Autor: Biljana Mušan, 6. 11. 2023.

Učenici 4.a i c razreda,Mali knjižničari i Likovno grafička skupina uključeni su u međunarodni knjižničarski projekt Čitanje ne poznaje granice/Branje ne poznaje meja.Cilj projekta je poticanje čitanja i razvoj različite vrste pismenosti, promocija hrvatske dječje književnosti i europskog identiteta, jezika, povijesti,kulture…
Projekt se provodi u slovenskim i hrvatskim školama na način da se u hrvatskim školama čitaju prijevodi slovenskih autora, a u slovenskim hrvatskih autora.
Naši projektni partneri i prijatelji iz Osnovne škole Spodnja Šiška  Ljubljana odabrali su za čitanje naše velike spisatelje Miru Gavrana i Ivanu Brlić Mažuranić. Također i mi čitamo, slovenske velikane dječje književnosti Ivana Cankara i Otona Župančića.
Završni susret,prezentacija čitalačkih aktivnosti,upoznavanje škola i gradova predviđen je krajem nastavne godine.
Voditelji projekta u našoj školi su knjižničarka Serena Calderara Cvjetović i učiteljica Biljana Mušan.