ERIK GOLUBOVIĆ POSTAO DVOSTRUKI PRVAK HRVATSKE U BRZOPOTEZNOM ŠAHU DO 12 GODINA

Autor: Marijana Mavić, 28. 11. 2023.

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlade u kategoriji brzopoteznog i ubrzanog šaha održano je u Vodicama od 24.-26.11.2023.

Učenik 5 b razreda Erik Golubović postao je dvostruki prvak Hrvatske u brzopoteznom šahu osvojivši 8,5 bodova iz 9 partija. Na državnom prvenstvu je nastupilo 75 igrača te je Erik apsolutni pobjednik kategorije U12  i osvajač zlatne medalje u uzrastu do 12 godina. U sklopu državnog šahovskog prvenstva održano je i natjecanje u kategoriji ubrzanog šaha gdje je Erik podijelio prvo mjesto s istim brojem bodova  (8 iz 9 partija) ali mu je zbog dodatnog kriterija pripalo 2.mjesto. Erika očekuje i prvi nastup na seniorskom Europskom prvenstvu u ubrzanom i brzopoteznom šahu koje će se održati 14.-16.12.2023 u Zagrebu.