ERIK GOLUBOVIĆ OSVOJIO NAGRADE ZA NAJBOLJEG EUROPSKOG IGRAČA DO 12 GODINA NA SENIORSKOM EUROPSKOM PRVENSTVU U UBRZANOM I BRZOPOTEZNOM ŠAHU U ZAGREBU

Autor: Marijana Mavić, 20. 12. 2023.

Na Europskom prvenstvu u ubrzanom šahu za seniore koje se održalo u Zagrebu 15.-16.12.2023. nastupila su 439 igrača iz 49 država.
Erik Golubović, učenik  5.b razreda , osvojio je 5 bodova i pripala mu je nagrada za  prvo mjesto u kategoriji  najboljeg hrvatskog igrača do 12 godina.

U sklopu kategorije  Europskog prvenstva brzopoteznog šaha za seniore koje se održalo slijedeći dan 17.12.2023. nastupilo je 559 najboljih  igrača iz 40 država.
Erik je odličnom igrom  osvojio 8,5 bodova iz 13 partija te osvojio Nagradu za najboljeg europskog  igrača do 12 godina u brzopoteznom šahu.

Ovo je bio prvi Erikov nastup na seniorskom Europskom prvenstvu u ubrzanom i brzopoteznom šahu na kojem je postigao izvanredan uspjeh.