MOREA BANIĆEVIĆ OBJAVILA NOVU KNJIGU „IZGUBLJENI GOSPODIN KOVAČ“

Autor: Marijana Mavić, 17. 1. 2024.

S ponosom objavljujemo da je naša draga kolegica i učiteljica engleskoga jezika Morea Banićević izdala novu knjigu „Izgubljeni gospodin Kovač“ u izdanju Naklade Ljevak.

U fantastičnom romanu Izgubljeni gospodin Kovač mladi su ljudi radoznali, dovitljivi i hrabri, a suočavaju se s neočekivanim situacijama na svim razinama – od obiteljske povijesti do odnosa prema prirodi i sebi samima. Napetost u romanu prelama se kroz oči likova, dječaka Gašpara i njegova prapradjeda, pri čemu vrlo važnu ulogu igraju ženski likovi.

U romanu će uživati svi zainteresirani za sličnosti i različitosti djetinjstva koja pripadaju različitim razdobljima, predtehnološkom, prožetom starim obrtima i zanimanjima i današnjem u kojem dominira izgradnja novih vrijednosti.

Ovo je peta knjiga autorice Banićević, a sve knjige je moguće posuditi u našoj knjižnici, gdje uskoro stiže i „ Izgubljeni gospodin Kovač“.

Oprez! Jednom kad pročitate jednu Moreinu knjigu, morat ćete ih pročitati sve.

Čestitamo Morei i želimo joj još puno napisanih stranica.

Klik na VIŠE i saznajte više o autorici :)

Morea Banićević rođena je i odrasla u Rijeci. Uz pisanje, opušta se i čitanjem te igranjem video igara. Voli miris mora i šume te je najviše vesele šetnje u prirodi u društvu svojih pasa i prijatelja.

Do sada je napisala niz romana za djecu i mlade objavljenih u Republici Hrvatskoj i izvan nje. Serija je započela trilogijom: Demon školske knjižnice, Dvojnici iz tame i Tragovima Crnog Petra. Romani su tiskani u više naklada, višestruko su nagrađivani i rado se čitaju.

Romani Demon školske knjižnice i Dvojnici iz tame osvojili su nagradu „Sfera“ u kategoriji najboljeg romana za djecu. Demon školske knjižnice odabran je i za Nacionalni projekt za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja djece i mladih „Čitanjem do zvijezda“. Roman Dvojnici iz tame osvojio je nagradu „Grigor Vitez Ptičica“ za najbolji roman po izboru dječjeg žirija te pohvalu nagrade „Grigor Vitez“ za popularizaciju žanra fantastike među djecom i mladima. Nakon trilogije izlazi njezin novi roman za mlade imena Mjesečari Monteriera. Mjesečari Monteriera osvojili su nagradu „Anto Gardaš“ za najbolji dječji roman.