100. DAN ŠKOLE U 2.R. PŠ IČIĆI

Autor: Danijela Simčić Bakunić, 9. 2. 2024.

U srijedu, 7. veljače 2024. g. u 2.r. PŠ Ičići raznim aktivnostima obilježen je 100. dan škole u sklopu istoimenog eTwinning projekta Udruge Zvono. Pripreme za obilježavanje tog dana krenule su već u ponedjeljak. Najprije smo naučili kako se zaštititi na internetu, što su osobni podaci i zašto ih nikada ne smijemo otkrivati. Utorak smo se povezali s učenicima 2.b razreda OŠ-SE "San Nicolo" i njihovom učiteljicom putem Paddlet ploče. Osmislili smo i kreirali logotip za 100. dan škole koristeći digitalni alat Canva. U srijedu smo dan započeli prisjećajući  najzanimljivijih događaja koji su nam se dogodili u ovih 100 dana nastave. Krenuli smo na školsko igralište i mjerili koliko metara možemo pretrčati u 100 sekundi. Zatim smo na plaži procjenjivali kolika je to udaljenost od 100 metara. Bili smo jako uspješni u procjeni. Uslijedila je utrka na 100 metara. Pobjednice su bile dvije djevojčice. Na plaži smo pronašli 100 kamenčića s kojima smo napisali „100. dan škole“. Vrativši se u učionicu, zapisivali smo riječi koje sadrže slog sto, npr. stopalo, majstor i sl. u digitalnom alatu WordArt. Oko 12 h naši partnerski učenici pozvali su nas preko timsa te smo zajedno odigrali matematičku igru Tko će prvi do broja 100. Učenici 2.b razreda su pošteno pobijedili, a mi smo se dobro zabavili. Na satu domaćinstva napravili smo 100 energetskih kuglica kojima ćemo u petak na maškarama počastiti učenike i učiteljice 1. i 3. razreda.

Učenici 2. r. PŠ Ičići i učiteljica Danijela Simčić Bakunić