ČITANJE ZA MENTALNO ZDRAVLJE DANAS I SUTRA

Autor: Kristina Krapić, 15. 3. 2024.

U našoj je školi 14.3.2024. u organizaciji naklade Ljevak održano predavanje dr.sc. Anite Penti Stantić „Čitanje za mentalno zdravlje danas i sutra“ čime se obilježio Tjedan mozga.

Profesorica Anita Peti-Stantić autorica je više knjiga u izdanju Naklade Ljevak koje se bave čitanjem: "Čitanjem do (spo)razumijevanja", "Znati(želja): Zašto mladi trebaju čitati popularnoznanstvene tekstove, i to odmah?" i "Putovanje u nepoznato: Zašto se bavim znanošću i kako je do toga došlo?"

Predavanje su slušali učenici četvrtih razreda te učenici 5.c i 6.a razrednog odjela s  učiteljicama.

Autorica je u zanimljivom predavanju istaknula važnost čitanja, povezanost čitanja s ostalim područjima te razvitkom istih te važnosti usvajanja novih riječi. Slikovito je objašnjavala navedeno dajući zanimljive primjere i odgovarajući na sva pitanja, a bilo ih je mnogo i naši su učenici pokazali da „se služe svojim mozgovima“. Posebnost ovog predavanja bila je i u tome što u našoj školi radi autorica omiljenih i vrlo čitanih romana za djecu i mlade Morea Banićević te su naši mali i veći čitatelji istaknuli zašto toliko uživaju u čitanju tih romana.

Vrijeme je brzo prošlo, a nadajmo se da je sadržaj predavanja potaknuo naše učenike na još više čitanja te da su još jednom uvidjeli važnost te vještine.

Školske novinarke