16. FESTIVAL KAMELIJA

Autor: Kristina Krapić, 26. 3. 2024.

U subotu, 23.3.2024. povodom Dana kamelija u Opatiji u 13 sati ispred Umjetničkog paviljona Juraj Šporer nastupio je zbor OŠ „Rikard Katalinić Jeretov“ Opatija. Zbor je izveo čak pet pjesama: Molimo za finu tišinu, Hvala za svu glazbu, Ki zna ko je zimi zima, Dohvati mi tata mjesec i Hallo Django. Nakon nastupa organizatori su zboraše počastili kolačima i sokom, a učenike je razveselilo i oslikavanje lica.

Ovogodišnje izdanje Festivala kamelija završilo je u nedjelju, 24.3.2024. svečanim proglašenjem najljepšeg cvijeta i grma kamelija, te najuspješnijih literarnih i likovnih radova učenika naše škole.

Prvo je mjesto u kategoriji likovnih radova od 1. do 4. razreda osvojila Emili Kik, a u kategoriji radova učenika od 5. do 8. razreda pobjedu je odnijela Stella Salyna. Prvu nagradu za najuspješniji literarni uradak dobio je Daniel Hauptfeld.

Nagrađenima je priznanja uručila zamjenica gradonačelnika Kristina Đukić.

Čestitamo učenicima i njihovim mentoricama te smo ponosni što smo i ove godine bili dio ovog lijepog Festivala.

Školske novinarke

Fotografije preuzete s portala Pod Uckun.net