VAŽNO ZA ONE KOJI UPISUJU SREDNJU ŠKOLU

Obrazovni programi koji se žele upisati stavljaju se na listu prioriteta koja se može mijenjati do roka navedenoga u Kalendaru. Listu prioriteta treba pažljivo pripremiti tako da se na vrh liste postavi obrazovni program koji se najviše želi upisati.Važno je da kandidati provjere jesu li im svi obrazovni programi na listi prioriteta poredani prema njihovim željama i mogućnostima jer nakon zaključavanja odabira programa odnosno škola, nikakve izmjene više neće biti moguće.

Prilikom prijave pojedinoga obrazovnog programa potrebno je odabrati prvi i drugi strani jezik i izborne predmete.

Obrazovni programi, za koje škole provode dodatne provjere, imaju raniji rok prijave te ih je nužno prijaviti do toga roka.

www.upisi.hr

Na istoj mrežnoj stranici od samoga početka prijava obrazovnih programa bit će moguće pratiti bodovno stanje za svaki prijavljeni obrazovni program

Ljestvice poretka obnavljaju se svakih sat vremena pa je posljedicu promjene podataka ili redoslijeda na listi prioriteta moguće vidjeti za najviše sat vremena, ovisno o trenutku promjene.

Kandidat će se naći na ljestvici poretka samo jednoga obrazovnoga programa na kojemu se nalazi u sklopu upisne kvote i to onoga koji je najviše na njegovoj listi prioriteta, ostaje na ljestvicama poretka višega prioriteta na kojima se ne nalazi u sklopu upisne kvote, a sa svih ostalih ljestvica poredaka nižega prioriteta se briše. Međutim, kandidat može vidjeti koje bi mjesto, sukladno ostvarenim bodovima, mogao zauzimati na svim ljestvicama poretka.

Na datum naveden u poglavlju Kalendar, ljestvice poretka postaju konačne i više se ne mijenjaju.

Lista odabranih obrazovnih programa zaključava se svim kandidatima na datum koji se nalazi u Kalendaru

Za učenike osmih razreda osnovnih škola iz obrazovnoga sustava Republike Hrvatske Prijavnicu s konačnom listom prioriteta iz sustava ispisuje njihov razrednik. Učenik i roditelj/skrbnik zatim potpisuju prijavnicu čime potvrđuju listu prioriteta odnosno odabir učenika. Takva prijavnica čuva se u školi.

Trenutkom objave konačnih ljestvica poretka kandidati stječu pravo upisa u obrazovni program najvišega prioriteta u kojemu senalaze u sklopu upisne kvote. Konačne ljestvice poretka više se ne mijenjaju.

Učenik svoj upis potvrđuje vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na obrascu (upisnici), dostupnom na mrežnoj stranici

AKO NE ODNESE UPISNICU U SREDNJU ŠKOLU – UČENIK NIJE UPISAN!!!!!!!!

Kandidati koji u školu ne dostave upisnicu te, ako je to potrebno, potvrdu liječnika školske medicine, svjedodžbu medicinerada i/ili ugovor o naukovanju, smrtni list ili rješenje Centra za socijalnu skrb (ako su temeljem istoga ostvarili dodatan bod) gube pravo na upis i upućuju se na sljedeći upisni rok.

Početak prijava obrazovnih programa 26.6.2014.

Završetak prijavaobrazovnih programa koji zahtijevaju dodatne ispite i provjere 29.6.2014.

Provođenje dodatnih ispita i provjera te unos rezultata 30.6. –4.7.2014.

Rok za dostavu dokumentacije redovitih učenika (stručno mišljenje školskog liječnika,stručno mišljenje HZZ-a i ostali dokumenti kojima se ostvaruju dodatna prava za upis) do 1.7.2014.

Završetak prigovora na unesene osobne podatke,ocjene,natjecanja,rezultate dodatnih provjera i podatke na temelju kojih se ostvaruju dodatna prava za upis

Krajnji rok za zaprimanje potpisanih prijavnica (učenici donose razrednicima)

Brisanje s lista kandidata koji nisu zadovoljili preduvjete ili dostavili prijavnice 10.7.2014.

Objava konačnih ljestvica poretka 11.7.2014.

Dostava dokumenata koji su uvjet za upis u određeni program obrazovanja (potvrde školske medicine, liječnička svjedodžba medicine rada, ugovor o naukovanju učenika i ostali dokumenti kojima su ostvarena dodatna prava za upis) u srednje škole.

Dostava potpisanog obrasca o upisu u I. razred srednje škole (upisnice) u srednju školu u koju se učenik upisao 14.–18.7.2014.