Autor: Serena Calderara Cvjetović, 7. 12. 2018.

Učenici naše škole po prvi put su sudjelovali na natjecanju u znanju i kreativnosti Čitanjem do zvijezda.

Na županijskom natjecanju će sudjelovati Lara Kennedy, Vanja Kulišić i Dunja Reljanović.  Na školskom natjecanju su sudjelovali i Istok Celin, Niko Pogačnik, Adriana Šošić i Vito Juričić.

Sedmero učenika pod vodstvom knjižničarke, Serene Calderare Cvjetović, pročitali su tri zadana romana te uspješno sudjelovali na školskome natjecanju. Ove godine tema natjecanja je bila Ljeto priča priče, a odabrani su romani Vezanje tenisica s jednom nepoznanicom, Julijane Matanović; Ljeto na jezeru Čiču, Jasminke Tihi Stepanić te Blizanke, Ericha Kaestnera. Školsko natjecanje održano je 7. prosinca, a troje učenika se plasiralo na županijsko natjecanje koje će se ove godine održati u Ravnoj gori.