Autor: Fredi Glavan, 7. 1. 2019.

Dana 30.1.2019. započela je podjela ključeva osobnih pretinaca novih ormarića učenicima/cama naše škole. Zahvaljujemo inicijativi članova Gradskog vijeća Grada Opatije i gradonačelniku što su podržali prenamjenu sredstava sa stavke uređenja okoliša matične zgrade na dobavu ormarića. Ravnatelj škole je osobno preuzeo brigu oko uređenja i pripremanja ormarića i zahvaljuje domaru škole na pomoći. Na fotografiji su prvi učenici koji su primili svoje ključeve. Uporaba pretinaca i pravila će biti definirana dodatkom u Kućnom redu škole. Do tada molimo sve učenike da čuvaju pretince i u njima drže isključivo opremu za nastavu. Ravnatelj i tajništvo mogu master ključevima provjeravati sadržaj. Vrlo je važno da se ne lijepe nikakve naljepnice u pretincima i ne crta po njima. Ovom akcijom su ostvareni uvjeti kojima se pomaže učenicima/cama rasterećenju njihovih školskih torbi. Oko 90% učenika/ca je zainteresirano za preuzimanje osobnog ključa. U svakom trenutku se može naknadno prijaviti jer pretinaca ima dovoljno za sve učenike predmetne nastave. Učenici/ce 4. razreda imaju svoje pretince u samoj učionici u prizemlju matične zgrade.

Poštovani roditelji i učenici/ce,

škola je trenutačno, nakon preuzimanja svih ključeva (15.1.2019.), spremna razraditi pravila dodjele ormarića učenicima/cama.

1. Provjera broja zainteresiranih za zaduživanje osobnog pretinca (ravnatelj).

2. Definiranje pravila uporabe koji će se ugraditi u Kućni red škole  (Ravnatelj, Školski odbor, stručna služba, tajnica).

3. Određivanje pozicija pretinaca u ovisnosti o broju prijavljenih učenika (stručna služba i ravnatelj).

4. Preuzimanje ključeva (ravnatelj i učenici/e).

Napomena: Pretinci neće biti imenovani imenima učenika već obilježeni brojevima.

Ormarići za učenike/ce su spremni!

Domar škole, ravnatelj i dvije kolegice pripravnice Ana Marija i Josipa su se zabavljali oko osiguravanja novih ormarića za učenike/ce matične zgrade škole.

Kako zbog greške dobavljača nisu svi pretinci imali ključeve, naknadno su ravnatelj i domar, po primitku nedostajućih ključeva, promijenili brave i završili instalaciju ormara.