Autor: Serena Calderara Cvjetović, 23. 1. 2019.

U nedjelju, 20. siječnja 2019. održan je XXV. po redu Hrvatski dječji festival Stih i nota, sto divota u Zagrebu. Na festivalu je sudjelovalo 26 dječjih pjevačkih zborova iz Lijepe Naše. Na koncertu su nastupili zborovi iz Opatije, Rijeke, Zagreba, Splita...

U 6:45 okupili smo se ispred Spara i čekali polazak. U 7:00 ukrcali smo se u autobus te krenuli prepuni uzbuđenja. Kada smo stigli, uputili smo se prema koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski. Na rasporedu su bile probe, a prije toga smjestili smo se u garderobu te u dobrome raspoloženju čekali da nas pozovu. Nakon probe prošetali smo se do Trga bana  Josipa Jelačića gdje smo imali malo slobodnog vremena.

Kada smo se vratili, trebali smo se presvući. Prepuni pozitivne treme i uzbuđenja dočekali smo nastup. Nastup je odlično prošao i možemo reći da nam je sudjelovanje na ovom festivalu bilo iskustvo za pamćenje.