Autor: Serena Calderara Cvjetović, 27. 2. 2019.

Svake godine, posljednje srijede u veljači obilježava se Dan ružičastih majica kao simbol nenasilju u školama. Ove godine našu školu su posjetili Društvo naša djeca Opatija te djelatnici Policijske postaje Opatija kako bi ukazali na nultu stopu tolerancije na nasilje u školama.

Ružičaste, roza majice i drugi detalji preplavili su školske hodnike, a podržali su ih i učitelji.

Ovaj dan se obilježava jer je 2007. godine jedan dječak u Kanadi bio izložen vršnjačkom nasilju u školi, zbog dolaska u ružičastoj majici. Ispostavilo se da je majica bila simbol podrške dječaka svojoj majci koja je bolovala od karcinoma dojke. Školske kolege odlučile su da dignu svoj glas protiv nasilnika tako što su se sutradan svi u školi pojavili u ružičastim majicama. Ovu inicijativu su pokrenuli 17-godišnji učenici David Shepherd i Travis Price, koji su štampali prvih 50 ružičastih majica. Od tada, ružičasta majica postala je simbol borbe protiv međuvršnjačkog nasilja u školama.