Često postavljana pitanja stručnim suradnicama (FAQ - Frequently Asked Questions)

Autor: Maja Maravić, 16. 4. 2020.

Pitanje: Ako učenik želi ispraviti lošu ocjenu vec dobivenu za vrijeme redovne nastave kakva je procedura i da li je to uopće sada moguće?

Odgovor:Svaki pojedinačni slučaj u dogovoru. Sada smo u posebnim uvjetima. gledaju se sve sve ocjene tijekom školske godine te će zaključna ocjena biti zaključena na temelju svih ocjena. Sada ima priliku uz redoviti rad popraviti svoj uspjeh.

Pitanje: Ili ako nije pisao ispit jer je taj dan u redovnoj nastavi bio bolestan ? Može li naknadno pisati ( konkretno kemija I fizika).

Odgovor: Nema nadoknade

Pitanje: Jesu li se osmašima u odrađene dane računali dani provedeni u Vukovaru?

Odgovor:  Uračunato

Pitanje: Kako da dijete od 7 godinu, u stanu skoro cijeli dan, potroši višak energije koje ima?

Odgovor: Zar nema vježbe na hrt, ima li igdje mogućnost sigurno izaći?

Pitanje: Hoće li se gradivo odrađeno za vrijeme online nastave trebati opet odgovarati ili pisati u kontrolnom kada (ako) nastava opet redovno počne u školi?

Pitanje: Može li učenik podići ocjenu ako želi?

Odgovor: Učenik će do kaja nastave na daljinu dobiti dvije ocjene (brojčane) uz veći naglasak na opisnim ocjenama koje se uračunavaju prilikom konačnog zaključivanja ocjena.

Pitanje: Iz kojih predmeta je moguće usmeno ispitivanje?

Odgovor: Hrvatski jezik, Matematika i strani jezik ukoliko postoji dvojba kod ocjene izvrstan.

Odgovor: Nema naznaka.

Pitanje: može li se organizirati video nastava odnosno videokonferencija za učenike barem iz predmeta kao što su matematika, fizika i kemija?

Odgovor: Mnogi učitelji nemaju tehničkih i fizičkih mogućnosti za takvu vrstu nastave, no postoje kvalitetni materijali na eduviziji ili stranicama MZO koji se mogu koristiti.