učiteljice: Vanja Kusturin-Zukić, Dragana Karamarko, Marija Žilić

učenici: Dora Lukšić, Dunja Reljanović, Maja Srok, Lara Žic, Lara Stupac, Jana Redžić, Vita Poropat

Cilj projekta čiji je idejni začetnik učiteljica prirode i biologije Marija Žilić je probuditi svijest o ljepoti našeg svakodnevnog okoliša te o njegovoj važnosti kao dijela ukupne bioraznolikosti dijelića prirode u kojem živimo i djelujemo.

U sklopu projekta izradili smo drvene pločice koje je zajedno s učenicima izradila učiteljica tehničke kulture Dragana Karamarko, nakon čega su ih učenici oslikavali pod vodstvom učiteljica Vanje Kusturin-Zukić i Marije Žilić. Učiteljica Marija Žilić izabrala je biljke koje će učenici oslikati na pločice te napisati njihove latinske nazive. Učiteljica Vanja Kusturin-Zukić zaslužna je za njihov završni estetski dojam. Pločicama smo označili biljke našeg okoliša što prikazuju i ove fotografije. Pločice su postavile učiteljice Vanja Kusturin- Zukić i Marija Žilić na dan Svečanog podizanja Zelene zastave povodom obnavljanja statusa Eko škole.

Dio projekta je i izrada digitalne slikovnice, kataloga biljaka našeg školskog okoliša, koji je trenutno u izradi.