Autor: Danijela Simčić Bakunić, 29. 10. 2021.

U 3.r. PŠ Ičići od ove školske godine djeluje izvannastavna aktivnost domaćinstvo.

Na sljedećem satu domaćinstva obilježili smo Dane zahvalnosti za plodove zemlje i Dan kruha. Naučili smo kako se radi tijesto za kruh, no s tim tijestom mogu se napraviti razne slastice. Mi smo odlučili napraviti slane kiflice sa sirom i šunkom te slatke s čokoladnim namazom. I jedne i druge bile su preukusne, nismo mogli odlučiti koje su bolje.

Jabuka, kraljica voća također ima svoj dan, a mi smo ga obilježili izrađujući prirodni sok od jabuke. Napravili smo i multivitaminski sok od jabuke, mrkve, naranče i kruške. Iako su oba bila ukusna, većini se ipak više dopao sok od same jabuke.

Za kraj mjeseca odlučili smo počastiti učenike Čitalačkog laboratorija. Pripremili smo im vanil-kiflice i raspucance. Naravno, i mi smo se zasladili tim keksićima.

Uživali smo na svakom satu domaćinstva, zabavili se, naučili nešto novo i došli kući zadovoljni i siti.