Autor: Marijana Mavić, 15. 11. 2021.

Osnovna škola “Rikard Katalinić Jeretov“ Opatija sudjeluje u organizaciji i provedbi projekta pod nazivom „DOM (Djeca održavaju more) čistog FLAG-a“ zajedno s udrugom Žmergo, Društvom “Naša djeca“ Opatija te gradom Opatijom. Riječ je o projektu koji će trajati 12 mjeseci, a započeo je akcijom čišćenja plaže Lipovica. Provodit će se niz aktivističkih, edukativnih i istraživačkih aktivnosti i radionica koje će biti usmjerene na čisto more i podmorje, otpad u moru te očuvanju morske bioraznolikosti. Ovaj će projekt uključivati angažman učenika škole, učitelja, ali i svih građana Opatije. Cilj projekta je educirati djecu o zaštiti mora, priobalja i općenito okoliša. Ukazati na negativan utjecaj plastike i otpada na naše more. Stvoriti i odgojiti savjesne i odgovorne građane koji će proaktivno sudjelovati u svojoj zajednici.