Autor: Marijana Mavić, 30. 11. 2021.

U petak 26.11.2021. u 17h u Centru Gervais održana je proslava 20. godina djelovanja Dječjeg gradskog vijeća Opatija te predstavljanje Monografije.

Svečanost je započela zborom Osnovne škole Viktora Cara Emina Lovran „Lovranske črešnjice“, a nastavila se pozdravnim govorom dječje gradonačelnice Lucije Čerine te zamjenice gradonačelnika Kristine Đukić. Velikom broju okupljenih obratile su se i ravnateljice lovranske i opatijske osnovne škole Iva Erceg i Milana Međimorec čiji su učenici već dvadeset godina „mali vijećnici“. Dio bogatog programa bilo je i predstavljanje Monografije što je učinila autorica Sanja Škorić te se tako osvrnula na dvadeset godina uspješnog rada Vijeća.

Svečanost je završila podjelom zahvalnica, a ova nas je svečanost još jednom podsjetila kako je važno vjerovati u naše najmlađe i dati im priliku da aktivno sudjeluju u politici i životu našeg grada.