Autor: Marijana Mavić, 11. 10. 2021.

U našoj školi se ove godine  obilježio  Svjetski tjedan svemira koji se obilježava svake godine od 4. do 10. listopada. Tjedan svemira osmišljen je na način da motivira učenike i usmjeri ih na proučavanje pojava vezanih uz svemir kako bi što više budućih generacija odabralo svoj poziv baš iz područja znanosti koje imaju veze sa svemirom. Tjedan je u našoj školi obilježen kroz predavanja. Tema ovogodišnjeg Svjetskog tjedna svemira bila je "Žene u svemiru". Predavanja su održana na način da se jedan manji dio sata redovne nastave Fizike iskoristio za kratko predavanje, a detaljnije predavanje su učenici mogli pratiti tijekom izborne nastave Astronomije. S obzirom na interes učenika za ovu temu, svakako će se Svjetski tjedan svemira nastaviti obilježavati i ubuduće te ćemo nastojati svake godine biti bolji i zanimljiviji od one prethodne.