Autor: Serena Calderara Cvjetović, 18. 2. 2022.

U prosincu je započeo projekt Naša mala knjižnica koji provode učiteljica Dolores Mance i školska knjižničarka s učenicima 4.a razreda. Prva slikovnica Medvjedovanje  litvanskog ilustratora i pisca Kęstutis Kasparavičius govori o medvjeđim božićnim običajima. U slikovnici upoznajemo  obitelj medvjedića koji su prije Božića išli u posjet svojoj obitelji medvjeda. Obišli su cijeli svijet, medvjede u Australiji, u Europi, na Grenlandu i u Južnoj Americi.

Nakon pročitane slikovnice učenici su izrazili želju da naprave plakate na temu kako se obraniti od medvjeda. Nakon što smo saznali koje sve korake treba poduzeti u obrani od medvjeda vratili smo se zadatku koji se nalazi u radnim bilježnicama. Izradili smo male poklončiće. Učenici su radili medvjediće od plastelina te ih posakrivali po školi. Neki su već pronađeni, a neki još čekaju svoj trenutak da ih se pronađe. Svatko od nas ima svojeg najdražeg medvjedića, a neke smo i upoznali. Učenici su donesli svog najdražeg medvjedića kojega su predstavili u razredu.