Autor: Serena Calderara Cvjetović, 18. 3. 2022.

Povodom Svjetskog dana osoba s Downovim sindromom koji se obilježava 21. ožujka, naši su učenici bili kreativni te ga obilježili na jedan drugačiji način. Šarene i rasparene čarapice su uvijek dobrodošle, ali ove godine naglasak je stavljen na to da se podrže naši učenici, osobe s Downovim sindromom i projekt Vidimo sE. Učenici su sa svojim učiteljima osmišljavali svoje E s crticom više te poslali podršku na najkreativniji način. Što su sve osmislili može se vidjeti u video uradcima koje je napravila učiteljica Sanja Albaneže, a na ovogodišnju kreativnost potaknula nas je socijalna pedagoginja Tanja Sudiskas. Oba videa krasi pjesma Samo je nebo granica, himna Udruge za sindrom Down-Rijeka 21, čiji tekst i glazbu potpisuje Karolina Hauptfeld. Učenici naše škole ovime su poslali najljepšu poruku i obilježili Svjetski dan osoba s Downovim sindromom.

U ponedjeljak ćemo u svim učionicama na prvom školskom satu proslaviti različitost i podržati sve osobe s Down sindromom noseći rasparene čarape uz rasplesani i šareni video uradak.