Autor: Marijana Mavić, 23. 3. 2022.

Učenici PB-a 4.b i 4.c razreda pod vodstvom mentorica Andree Abramović i Anje Malvić sudjelovali su na 6. likovnom natječaju „Velikani hrvatske prošlosti“. Tema ovogodišnjeg natječaja bila je portret Ivane Brlić-Mažuranić. Cilj natječaja je poticanje kreativnosti djeteta i želje za upoznavanjem vlastite kulture i nacionalnog identiteta kroz likovne tehnike. Prikazujući portret Ivane Brlić-Mažuranić djeca stječu uvid u jedinstvenost svojeg naroda i slobodu individualnog izražavanja.