Autor: Ivana Uremović Gašić, 28. 6. 2022.

Osnovna škola „Rikard Katalinić Jeretov“ Opatija i Zajednica Talijana Opatije drugu je godinu za redom realizirala uspješnu suradnju. Završna predstava na talijanskom jeziku održana je 14. lipnja 2022. u Centru Gervais u Opatiji.

Učenici razredne nastave koji uče talijanski jezik u sklopu izvannastavne aktivnosti i izbornog predmeta, njih 88, predstavili su što su učili tijekom godine. Ravnateljica škole Milana Međimorec i predsjednica Zajednice Talijana Opatije Sonja Kalafatović pozdravile su prisutne i održale kratke govore izražavajući važnost učenja i njegovanja kulture poznavanja talijanskog jezika na ovom području. Učenici su se izrazili glazbom, filmom i scenskim nastupom. Objedinili smo sve u jednu priču pod nazivom Tko traži, nađe način! Naš svijet je naše blago! Osim pjesama, brojalica, dijaloga i karakterističnih šala želja nam je bila prenijeti djeci i odraslima poruku o važnosti brige prema okolišu, zbrinjavanju otpada, te vlastitom zdravlju. Ispunjeno gledalište, reakcija publike te odaziv djece i njihovih obitelji dokazuju važnost sinergije Škole i lokalne zajednice. Iznimna nam je privilegija bilo surađivati s Akademijom primijenjenih umjetnosti, posebice s doc. mr. art. Darijom Žmak Kunić, te spisateljicom Nikolinom Bošnjak kojima se ovim putem zahvaljujemo.

Na film smo nadovezali naš scenski nastup, isječak možete pogledati na linku:

Atmosferu na pozornici zabilježio je gospodin Jerko Gudac, kojem zahvaljujemo na fotografijama.