Autor: Gordana Jedriško Popeškić, 30. 6. 2022.

Na Državnom prvenstvu za kadete koje je održano u Trogiru od 22.6.-27.6.2022. devetipolgodišnji Erik Golubović,  postao je viceprvak Hrvatske u šahu u kategoriji dječaka do 11 godina.

Prvi nastup njegove sestre  Lane Golubović na državnom kadetskom prvenstvu u kategoriji djevojčica do 11 godina rezultirao je s osvojenih 5 bodova iz 9 partija te joj pripada 9.mjesto.

Erika nadalje očekuje u srpnju  nastup za hrvatsku reprezentaciju do 12 godina na Europskom šahovskom prvenstvu u  grčkom Solunu kao i nastavno Europsko pojedinačno prvenstvo u kategoriji ubrzanog i brzopoteznog šaha u kategoriji do 10 godina također u Grčkoj.