Autor: Kristina Krapić, 4. 7. 2022.

15.6.2022. u 20h na grobničkoj rivi (bivši Exportdrvo) održao se veliki koncert povodom predstavljanja projekta „PjesmaRIca2“. Projekt predstavlja obrade pop-rock riječkih pjesama u izvedbama školskih zborova. Na projektu je sudjelovalo  sveukupno sedamnaest škola, a na koncertu se predstavilo petnaest škola.

Članice našeg zbora, sveukupno petnaest učenica, sudjelovale su u ovom važnom projektu. Nakon tonske probe uživale su u šetnji i sladoledu. U 20h počeo je koncert. Naše su zborašice nastupale osme po redu te su se predstavile pjesmom Dražena Turine Šajete Moji koraki u aranžmanu Darka Terlevića. Svi zborovi pjevali su uz instrumentalnu pratnju sjajnih muzičara, Darka Terlevića, Doriana Cuculića i Dina Šimonovića.

Ponosni smo što su naše zborašice sa svojom voditeljicom Marinom Dadić bile dio ovog lijepog projekta!