Autor: Tatjana Bonazza Čekada, 30. 6. 2022.

Tijekom šk. 2021./2022. godine u PŠ Veprinac provodila se suradnja s KŠR „Gorovo“. Treneri, prof Mladen Marić, učitelj TZK -e  i trener u AK " Viškovo " i njegov sin, Sandro Čović Marić, atletičar u AK "Viškovo " vodili su  „ Univerzalnu atletsku školu s primjenom realitetne terapije i teorije kontrole sportskog treninga“. Dogovorena  suradnja  odvijala se  srijedom u terminima od 11.30 - 12:30 naizmjenice 1. i 2. razred pa 3. razred zasebno. Tako su djeca trenirala svakih 15 dana, no  kako se je rad pokazao veoma učinkovitim za veliki broj učenika, od mjeseca ožujka svi su učenici  imali treninge jednom  tjedno u terminima od 10:30 -11:30 i od 11:30 do 12:30. Djeca su savladala elemente odbojke, košarke, gimnastike i atletike. Radili  su opće - pripremne vježbe, vježbe istezanja, koncentracije i razne poligone. Učili su vođenja, bacanja, hvatanja i žongliranja loptom i naučila su i  neke stare igre. Testirali su svoju izdržljivost u minutnim trčanjima i u svemu se jako dobro zabavili i napravili puno korisnoga za svoje zdravlje. Na kraju su svi učenici i učiteljice dobili zaslužene diplome.

Učenicima i razrednicama je ovakva pomoć u radu bila iznimno dragocjena. Nadamo se kako će se suradnja nastaviti i to u još većem obimu iduće godine. Sve pohvale dragim trenerima na ovoj  divnoj i profesionalnoj suradnji.