Autor: Kristina Krapić, 15. 9. 2022.

Učenice 8.c razrednog odjela: Pia Petričić Ferlin, Paola Janjetić i Leona Palmić u pratnji učiteljice biologije Marije Žilić posjetile su Odjel za biotehnologiju Sveučilišta u Rijeci. Ovaj je posjet nastavak suradnje s Biotehnološkim odjelom (natjecanje NeuroArt). Prisustvovali su zanimljivim predavanjima o virusima koje je održao prof. dr. sc. Igor Jurak, o imunologiji prof. dr. sc. Ivana Munitić te o autonomnom živčanom sustavu doc. dr. sc. Željka Minić.

Učenice su s učiteljicom imale priliku posjetiti  laboratorij te čuti o zanimljivim projektima na kojima odjel trenutno radi.

Ova uspješna i poučna suradnja nastavlja se i daje te će tako učenice sudjelovati u Noći istraživača koje će se održati 30.9.2022. u Rijeci.

Ova je mala, ali vrijedna skupina željna znanja jako zahvalna svima koji su ih primili s puno entuzijazma i naučili ih puno novih i poučnih stvari te im tako pružili važna iskustva.