Autor: Ivana Uremović Gašić, 26. 9. 2022.

Naš grad kao i naša škola potiče višejezičnost. Stoga već u prvom razredu u školi Volosko te u područnim školama u Ičićima i Veprincu nudi se aktivnost ranog učenja drugog stranog jezika. U sklopu izvannastavne aktivnosti talijanskog jezika s učiteljicom Ivanom Uremović Gašić 26. rujna 2022. učenici područne škole Ičići obilježili su Europski dan jezika. Istraživali su jezike i otkrivali zastave država na području Europe, imenovali su boje i države na talijanskom jeziku te odabrali jednu lijepu riječ koja nas svih povezuje i preveli je na druge europske jezike.  Rezultat našeg rada nalazi se na šarenom plakatu te krasi novi plavi pano učionice na Voloskom.