Autor: Marina Mavrinac Matulja, 15. 11. 2022.

Učenici drugog razreda PŠ Ičići 12. rujna 2022. godine sa svojim učiteljicama krenuli su autobusom iz Ičića put Svete Jelena posjet ornitološkom centru. Dvaput godišnje na obroncima naše prelijepe Učke biolozi iz raznih krajeva svijeta s našim ornitolozima prstenuju ptice. Prvi susret s apsolutnom tišinom za našu je djecu bila nepoznanica, ali kako je vrijeme odmicalo tako im je prirodno dolazilo da se ne smiju proizvoditi zvukovi kako se ptice ne bi uplašile i time izbjegle nježnu  mrežu u koju se uhvate, a odmah potom ih nježne ruke vade, mjere, prstenuju, zapisuju i oslobađaju. Radionica nudi i igru "Ptice selice" te edukaciju o perju. Šetnja šumom vraća nas u svijet bajki u kojima je sve moguće. Saznali smo puno, naučili smo nešto novo i naravno odmah smo poželjeli doći ponovno.