Autor: Vlatka Crnković, 16. 10. 2013.

Učenici naše škole s učiteljicom povijesti Liljanom Host u Hreljinu su 4. listopada nazočili obilježavanju 70–e obljetnice pogibije 108 partizana, pripadnika 13. primorsko-goranske udarne divizije.

Pred spomenikom s imenima žrtava koji su poginuli 7. listopada 1943.godine, jedan od preživjelih iznio je svoja sjećanja o tom događaju  koji je ostavio duboki trag u mnogim obiteljima ovoga kraja. Komemoraciji su nazočili i predstavnici UABA iz cijele županije.

U kratkom programu sudjelovali su učenici OŠ“Hreljin“i OŠ“Rikard Katalinić Jeretov“Opatija.