Stranice Školskog sportskog društva (ŠSD)

Vijesti iz sportskog života škole

Ljetni memorijal 26 smrznutih partizana

Autor: Liljana Host, 12. 6. 2012.

Matić poljana

Učenici naše škole 2.6. 2012. sudjelovale su na 6. ljetnom memorijalu „26 smrznutih partizana“. Koji se svake godine održava na Matić Poljani u blizini Mrkoplja.

Nakon sata povijesti  održalo se patrolno trčanje. Školu su predstavljale tri ekipe u sastavu: Ines Kvesić, Natali Bošnjak, Dorotea Čusek, Dora Stefanuti i Stella Hrvatin (1.ekipa). Karla Franović, Martina Kos, Laura Marijanović, Dora Šimunić i Ivana Lesničar (2.ekipa). Te 3. ekipa Antonio Šuperina, Antonio Licul, Rudi Marković, Rene Turković, te Luka Županović. Prva ekipa osvojila je 2. mjesto. Bile su odlične iako je teren bio loš. Stazu od kilometar i pol pretrčale su za 7 min i 16 sec.  Nakon utrke domaćini su ih počastili ćevapčićima. Imali su puno slobodnog vremena u kojem smo se mogli samostalno zabavljati i družiti.

Bilo nam je super. Zabavili smo se i naučili nešto novo o Matić poljani i 26 smrznutih partizana.

Stella Hrvatin i Ines Kvesić, 6.c