Vijesti iz knjižnice

Slikovnica "Vidimo sE"

Autor: Dragica Rade, 13. 3. 2023.

„vidimosE“ je zaživjelo u slikovnici i notama istoimene pjesme!

Ravnateljica OŠ Rikard Katalinić Jeretov iz Opatije - Milana Međimorec,mr.sc,  ravnatelj  Prirodoslovno grafičke škole - Radenko Bradić, prof. i ravnatelj Glazbene škole Ivana Matetića Ronjgova iz Rijeke  - Danijel Trinajstić, prof. prepoznali su vrijednost ovog projekta i uz Udrugu za sindrom Down - Rijeka 21 stali uz inkluziju i ljepotu u različitosti.

Prelijepi rezultat ove suradnje su slikovnica i pjesma „vidimo sE“!

Naša slikovnica uistinu je posebna,  sadržaj i ilustracije osmislila su djeca čitalačkog laboratorija -  2. i 3. razreda PŠ Ičići uz učiteljicu Ljerku Knežević. Likovi su životinje koje su po nečemu različite, posebne:

…“SVI SMO RAZLIČITI, SVI SMO POSEBNI…SVIJET NE BI BIO TAKO LIJEP DA SMO SVI ISTI. RAZLIČITOST JE NAJVEĆE BOGATSTVO KOJE MOŽEMO IMATI…“ – zaključak je slikovnice viđen dječjim očima, uobličen u riječi koje vrijede zapravo za cjelokupno čovječanstvo. Slikovnica ima i audio zapis koji  je uz pjesmu dostupan putem QR koda. Posebnost  je ta, da je sadržaj svojom rukom ispisala djevojčica sa Down sindromom, učenica 3. razreda PŠ Ičići.

Naši prijatelji iz Prirodoslovne i grafičke škole pomogli su nam realizirati slikovnicu od pripreme do tiska i evo nas, čitamo se i slušamo o Platipusu i njegovim prijateljima.

Slikovnicu prati pjesma „vidimosE“  - glazbena škola dala je nesebičan doprinos za samu pjesmu, ali tu su i solisti PŠ ičići! Svirali smo i pjevali.

Poslušajte i pogledajte i uvjerite se i sami.

Udruga za sindrom Down – Rijeka 21                   Kontakt:

Petra Anić               098571009

Užarska 2                                                                Karolina Hauptfeld  0917647252

51000 Rijeka

IBAN HR 6924020061100435365                         www.vidimosE.org