Vijesti iz knjižnice

Lektira i nastavni program u kazalištu i kinu

Autor: Serena Calderara Cvjetović, 20. 6. 2023.

Ove školske godine sudjelovali smo u projektu „Lektira i nastavni program u kazalištu i kinu“ koji je pokrenut na inicijativu savjetnika za kulturu gradonačelnika Grada Opatije dr. sc. Roberta Kurelića. Projekt je ostvaren u suradnji Festivala Opatija, a uz potporu Grada Opatije.

Učenici su u Centru Gervais pogledali igrane filmove ''Dnevnik Pauline P.'' i ''Cvrčak i Mravica'' koji imaju preporuku Ministarstva znanosti i obrazovanja, a tematski su bili vezani uz nastavni program. Naša škola ponosno nosi titulu Eko škole te je jedan od programa za Dan planeta Zemlje bio gledanje animiranog filma ''Ainbo – dobri duh Amazone''. Cyberbulling, posljedice koje nose društvene mreže jedne su od gorućih pitanja, a ''Tvornicu snova'' je animirani film koji progovara upravo o tome. Za one najmlađe organizirana je predstava „Velika tvornica riječi'' u izvedbi Male scene iz Zagreba koja ističe ljepotu jezika i njegovu snagu. Odabrani animirani i igrani filmovi te kazališne predstave obrađivali su pitanja poput društvenih mreža, ekologije, različitosti.

Za učenike PŠ Veprinac i PŠ Ičići Grad je organizirao prijevoz.
Ovim putem zahvaljujem se svima koji su sudjelovali i podržali ovaj projekt, a program će se na zadovoljstvo svih nas nastaviti i u narednoj školskoj godini.