> Kultura
Kultura i zabava

Susret u parku Angiolina

Autor: Fredi Glavan, 1. 6. 2018.

Ministarstvo kulture putem Konzervatorskog odjela u Rijeci organizirali su edukativni događaj pod nazivom

„Susret u parku Angiolina“  u Opatiji, 2. i 3. lipnja 2018.

Ove godine, na temu većeg senzibiliziranja najšire javnosti s parkovnom baštinom, na inicijativu Vijeća Europe ( HEREIN gardens).

Održana je i likovna radionica za školski uzrast na temu osmišljavanja prepoznatljivog opatijskog kišobrana, kabanice ili kišnih čizmica,  inspiriranih parkom Angiolina, sa željom poticanja i vrednovanja dječje kreativnosti te njezinog povezivanja s  praktičnim potrebama turističkog grada za kvalitetnim i prepoznatljivim suvenirima.

Polaznici su bili učenici/ce Osnovne škole „Rikard Katalinić Jeretov“.