> Novinari
Novinari - Vijesti

Opatijski sportski dan

Autor: Serena Calderara Cvjetović, 14. 9. 2015.

Dana 10. rujna održan je Opatijski sportski dan na prostoru dvorane Marino Cvetković pod motom Reci DA sportu u Opatiji. Organizator sportskog dana je bio Športski savez grada Opatije, a suorganizatori Društvo Naša djeca Opatija i Klub za športsku rekreaciju Gorovo.

Na sportskom danu je bilo tridesetak udruga s područja Opatije koje su prezentirale svoj rad, a sve je započelo svečanim podizanjem olimpijske zastave. Sportski dan su posjetili i učenici naše škole. Najprije je stigla grupa učenika od 1. do 4. razreda, a potom od 5. do 8. razreda.  Sveukupno je bilo osamstotinjak posjetitelja čija je uzrečica bila ''Reci DA sportu u Opatiji''.

Sportski dan su otvorili Fernando Kirigin – predsjednik Športskog saveza grada Opatije i zamjenik gradonačelnika, Sanja Škorić iz Društva Naša djeca Opatija i dječja gradonačelnica Lea Leonarda Pašić.

Kako je protekao sportski dan upitali smo neke sudionike i posjetitelje.

- Bilo je super. Ništa ne nedostaje, osim sladoleda za djecu, rekao je Damir Dujmić iz DSNM-a

- Super mi je ovdje, puno sam naučila i ništa ne fali, rekla je Valentina Terceira iz 6.c

- Bilo je odlično, djeca se zabavljaju pa se i ja zabavljam. Jedino što je bilo loše je to što nije bilo dovoljno vode za svu djecu., dodala je Milana Međimorec, profesorica hrvatskog jezika

Tara Tomić, 6.a