> Novinari
Novinari - Vijesti

Osmaši u Vukovaru

Autor: Serena Calderara Cvjetović, 30. 5. 2016.

Uz pratnju razrednica Dragane Karamarko, Jelene Crnković, Dragice Rade te profesorica Serene Calderare Cvjetović, Marine Dadić i Suzane Ravaršan u nedjelju, 22.5. krenuli smo prema Vukovaru.

Putovali smo cijeli dan, a nakon prijavljivanja u hostel Zagreb, zaputili smo se u restoran gdje smo večerali.

Ponedjeljak smo započeli predavanjima Domovinski rat i Bitka za Vukovar. Nakon ručka razgledali smo Gradski muzej Vukovar - Dvorac Eltz i Muzej Vučedolske kulture koji nam se jako svidio, naročito zbog vodiča. Dan smo završili zabavom u disku.

Treći dan bo je najispunjeniji, ali i najpotresniji.  Posjetili smo Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Spomen dom Ovačara, Masovnu grobnicu Ovčara, Mjesto sjećanja – Vukovarska bolnica '91, MCDR Vukovar – bivša vojarna 204. VU brigade, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata i Kukuruzni put - Put spasa. Prije polaska poslušali smo predavanje o važnosti očuvanja mir nakon čega je uslijedio kviz. Našu školu na kvizu su predstavljale Mia Lanča i Anastazija Poltavjec, a osvojile su drugo mjesto. Vratili smo se u kasnim noćnim satima, ali kao i na svakom prijašnjem izletu povratak je bio ispunjen smijehom, veseljem i glazbom.

Mara Paravić, 8.b