> Novinari
Novinari - Vijesti

Povratak u školske klupe

Autor: Milana Međimorec, 8. 9. 2011.

Zazvonilo je školsko zvono i svi su đaci spremno zasjeli u klupe. Kao i svake godine škola se nasmiješila novim učenicima.

Ove se godine u Područnoj školi Ičići znatno povećao broj prvašića nego u proteklih godina. No to nije razlog zbog kojeg se dana 5. rujna ne bi moglo održati održati veliko slavlje u čast prvašića. Atmosferu su odmah podigle uvijek nasmijane i uspješne opatijske mažoretkinje koje su svojom izvedbom koreografije Veseli orkestar zadivile sve prisutne. Slijedile su recitacije nekih starih, ali i sadašnjih učenika škole Ičići. Nakon ugodnog programa i ravnateljeva pozdrava prvaši su krenuli u svoju učionicu gdje ih je spremno dočekala njihova nova učiteljica Ingrid Maleš. Prvaši su se ispočetka malo bunili zbog toga što su mislili da neće ništa raditi, no njihova učiteljica bila je spremna i na to. Naime na stolu su ih čekali papiri i flomasteri kojima su mogli nacrtati što god su htjeli. Učiteljicu je veselilo što neki od njih već znaju i pisati.
Nakon ugodnog druženja prvaši su otišli svojim kućama veseleći se sljedećem danu, a mi smo im poželjeli mnogu uspjeha u novoj školskoj godini.

Novinarka: Katja Knežević, 6.a

Doček prvaša u školi Ičići i Volosko 5.9.2011.